Otevřeli jsme pro vás novou pekárnu na adrese Pekařská 6, Brno.
sledujte nás

náš příběh

Je příběh dvou kamarádů, kterým poctivé řemeslné pečivo chybělo tolik, že se rozhodli vyrábět ho sami. Vycházíme z tradičních receptur francouzských pekařských mistrů, ale stejně každý kousek pečlivě ladíme, než je perfektní. Pečivo potom pečeme v průběhu celého dne až do zavíračky. Abyste si i k večeři mohli dát ještě teplý bochník chleba. Co neprodáme nevyhazujeme, ale darujeme charitě.

přečtěte si o nás víc

Obrázek textu

Pečeme z kvalitních surovin, nepoužíváme umělé zlepšovače a stabilizátory. Pracujeme s živým a vyzrálým těstem. Odměnou je chuť, kterou jsme si zamilovali my, naše rodiny i naši zákazníci. Jsme Vilém a Tomáš – William Thomas Artisan Bakery. Začínali jsme – tak jako každá úspěšná firma – v garáži. To se psal rok 2016. V garáži vznikaly naše první pekařské pokusy, v garáži jsme se snažili napodobit vláčnost a chuť francouzského pečiva, jak jsme si je pamatovali z našich cest.

Obrázek textu

Radili jsme se i s odborníky. Jak udělat perfektní máslový croissant? Odborník: „To si vezmete tažný margarín a máslové aroma. A máte to.“ WT: „Ale my nechceme margarín a aroma! My chceme péct máslové croissanty z másla.“ Odborník: „To nejde.“ WT: „Aha. Tak děkujem pěkně.“ Nenechali jsme se skepsí pekařských praktiků nakazit. Byli jsme přesvědčeni, že co zvládnou ve Francii, zvládneme i v Brně. Byla to dlouhá cesta, ale nakonec se nám to podařilo. Voilà!

Obrázek textu

Po croissantech přišly na řadu bagety, toustový chléb, kváskový venkovský chléb Pain de Campagne a postupně přidáváme další a další druhy pečiva. Každému druhu předchází „zkouškové období“, během kterého pilujeme recepturu k dokonalosti. Ladíme suroviny, aby k sobě pěkně sedly, ladíme chuť, konzistenci těsta, správné propečení kůrky, množství náplně a spoustu dalších věcí. Když je to super, tak jdeme s novým druhem za našimi zákazníky.

Moc rádi si s nimi povídáme přímo z okna naší pekárny. Tam každý den prodáváme naše pečivo. Tam testujeme na našich zákaznících novinky. Tam občas dostanete něco ochutnat. A tam také koupíte speciály, které nedodáváme nikam jinam. Stavte se za námi i vy! Naši první pekárnu najdete v Brně-Žabovřeská v ulici Mozolky 2, kousek od šaliny.

Obrázek textu

Na jaře 2020 jsme otevřeli druhou pekárnu v centru Brna. I na Jaselské 2 pečeme přímo na místě, z pece rovnou do ruky. Pekárnu jsme tady navíc postavili tak, abyste mohli až do těch pecí nahlédnout. Stejně tak tu můžete sledovat třeba i výrobu croissantů.

O rok později, na konci března 2021, jsme upekli už třetí pekárnu. Na Josefské 2 nejen že uvidíte do pecí a do výroby, ale můžete u toho ještě posedět v patře a dát si tu výběrovou kávu od The Naughty Dog. Vychutnat si u nás takhle můžete i pravou francouzskou snídani. 

A tím to rozhodně nekončilo. Hned jsme začali pracovat na tom, abychom mohli naše pečivo péct i v Praze. Často jste za námi jezdili i z velké dálky, a tak jsme vám chtěli jít naproti. Od listopadu 2022 pečeme v Praze na Smíchově, hned u zastávky a parku Klamovka. I tady budete moci nahlédnout přímo do výroby a dát si skvělou kávu. 

Od garáže a prvních chlebů na Mozolkách už jsme ušli pořádný kus cesty. Jsme vděční, že jste přitom s námi. Neustále pracujeme na tom, abyste u nás byli spokojení. A ať už od okýnka nebo od pultíku odcházeli pořád s úsměvem a s ním se i vraceli. Děkujeme všem za to, že můžeme tenhle příběh pořád dále vyprávět. ♥︎

Společnost realizuje projekt s názvem „Pořízení vybavení pro pekárnu společnosti William&Thomas s.r.o.“ reg. č. CZ.01.2.06/0.0/0.0/19_248/0021062, který je předložen ke spolufinancování z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, tedy ze zdrojů Evropské unie.

Cílem projektu je pořízení nových technologií, díky kterým společnost dosáhne zrychlení výrobního procesu a navýšení kapacity vlastní produkce.


Společnost realizuje projekt pod registračním číslem 0380000483 s názvem Video propagace společnosti William Thomas Artisan Bakery, zaměřený na posílení značky a lepší konkurenceschopnost, financovaný Evropskou unií – Next Generation EU.

Logo EU Logo EU Logo EU Next Generation Logo EU Next Generation Logo Ministerstvo Kultury CR Logo Ministerstvo Kultury CR Logo Národní plán obnovy Logo Národní plán obnovy